Přejít na obsah

Zpět

Záloha Google Analytics Universal [ZDARMA]

S Jirkou jsem byl měsíc v Thajsku a už 2x pro nás natáčel kurz na Digisemestr Online. Nejen, že je to profík na PPC reklamy, ale je to frajer i v lidské rovině. To člověk za společný měsíc v Asii pozná. Velmi dobře ví, co dělá a už dlouhé roky se drží na špičce svého oboru. Ale na skútr s ním raději nesedejte :)

Jindra Fáborský

Zakladatel Digisemestru a Marketing Festivalu

cílem tohoto článku bylo vytvořit takový report a návod, který si dokáže stáhnout i naprosto průměrně znalý eshopař, marketingový manažer nebo majitel jakéhokoliv webu. Bude vám stačit přístup do vašich Google Analytics a asi tak 5 minut času. Pojďme na to 👇

 

Jak na PDF export z Looker Studia [zdarma]:

S blížícím se koncem podpory Google Analytics Universal přirozeně roste potřeba zálohovat data, která máte v tomto systému uložená. Dle Googlu budou data 1. 7. 2024 nenávratně smazána. Připravil jsem proto jednoduchý video-návod [2 min] a šablonu Looker studia pomocí které si můžete data zálohovat svépomocí. Zabere vám to sotva 5 minut.

PS: Step by step návod bez omáčky hledejte v čase 01:30-3:21

 

Na níže uvedeném odkazu najdete šablonu k volnému použití, kterou popisuji ve videu. Stáhnout si data z vašich Google Analytics v přehledné formě je tak na 5 kliků.

Šablona k libovolnému použití: ZDE

Jak na CSV, XLSX nebo Google Sheets export [zdarma]:

Pokud vám nestačí PDF export, což je naprosto pochopitelné a chcete s daty dále pracovat v některém z běžných tabulkových editorů, nejsnadnější způsob jak to udělat je exportovat data přímo z Google Analytics Universal. Oproti předchozímu způsobu to vyžaduje asi o 2 kliky více 🙂

 

Jak na zálohu do BigQuery:

Zde je jednoduché doporučení: Tohle už svěřte profíkům.  Nebo aspoň někomu, kdo ví co dělá. Pokud vyžadujete zálohu dat v BigQuery patrně máte v plánu nad daty dělat nějaké pokročilejší analýzy a potřebujete, aby záloha byla udělaná precizně. To jednoduše nechcete pytlíkovat sami.

 

Ať se daří! 🔥